celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
Gytis Paškevičius publiką paperka nuoširdumu (Valstietis.lt)

Kimus balsas, švelniai brazdinama gitara, prasmingos dainos ir akyse deganti aistra scenai – šio dainininko su niekuo nesupainiosi. Jis tiesiog mėgaujasi galimybe būti scenoje.

Gytis Paškevičius – nevienadienė estrados žvaigždė, tai įrodo ir jau 25 metus trunkanti jo muzikinė karjera. Kaip pelnyti publikos simpatijas ir jų neprarasti, iš žinomo dainininko galėtų pasimokyti ne vienas. Jis tiesiog mėgaujasi galimybe būti scenoje, atiduodamas save žiūrovams ir klausytojams. 
Su muzika ateities nesiejo

Gytis gimė ir augo muzikalioje šeimoje. Puikia klausa galėjo pasigirti ir jo mama, ir tėtis. Šiaulių dviračių gamykloje „Vairas“ dirbę tėveliai rasdavo laiko ne tik paniūniuoti namuose, bet ir dainuoti chore.

Muzika Gytis susidomėjo vaikystėje. Parbėgęs iš mokyklos jis pasileisdavo vinilinę plokštelę ir dainuodavo drauge su Stasiu Povilaičiu ar grupe „The Beatles“. Būdamas šeštokas būsimasis dainininkas gavo ir pirmąjį su muzika susijusį darbelį. Vieno draugo mama, kultūros namų direktorė, pasiūlė jam groti ir dainuoti šokiuose. Už tai Gytis gaudavo tuo metu nepaprastai daug – 60 rublių per mėnesį.

Populiarus dainininkas neįsivaizduojamas be gitaros. Ją į rankas Gytis taip pat paėmė vaikystėje. „Tais laikais visi norėdavo išmokti brazdinti gitara. Kiemuose buvo savotiška manija, kuriai ir aš neatsispyriau“, – prisimena jis. Skambinti gitara Gytis išmoko pats, o dainų akordus sužinodavo iš jau grojančių draugų. 
Nepaisant didelio potraukio muzikai, su ja savo gyvenimo Gytis nesiejo. „Niekada negalvojau, kad būsiu muzikantas ar dainininkas. Tiesiog neturėjau tokių planų, bet gyvenimas viską sudėliojo kitaip“, – šypteli jis.

Galėjo tapti mokytoju

Ir iš tiesų, baigęs mokyklą Gytis norėjo pasukti visai ne muzikiniu keliu. Jis nunešė dokumentus ir įstojo į Šiaulių pedagoginį universitetą, pradinių klasių mokytojo specialybę. Tačiau netrukus vaikinas ėmė ir apsigalvojo. „Tiesiog supratau, kad mokytojo iš manęs nebus, ir atsiėmiau dokumentus“, – paaiškina jis.

Tuomet vietoj studijų Gytis pasirinko karinę tarnybą armijoje. Jį išsiuntė tarnauti toli nuo namų – į Murmansko srityje esančią karinių povandeninių laivų bazę. Į gimtuosius Šiaulius dainininkas sugrįžo tik po trejų metų tarnybos. „Ieškojau darbo ir per pažįstamą įsidarbinau ūkvedžiu teisme“, – pasakoja jis. Tačiau šioje vietoje jis ilgai neužsibuvo. Dalyvaudamas draugo vestuvėse Gytis kartu su jose grojusiu ansamb liu atliko kelias dainas. Jo pasirodymas ir balsas sužavėjo šventėje taip pat dalyvavusį grupės „Kertukai“ vadovą Gediminą Jurgilą. „Po vestuvių jis mane susirado ir pasiūlė drauge su grupe dainuoti Šiaulių restorane „Geluva“. Ilgai negalvojęs sutikau ir palikau ūkvedžio darbą“, – prisimena jis.

Koncertavo su L.Vaikule

Viename konkurse dalyvavęs Gytis netikėtai sulaukė viliojančio pasiūlymo. Išgirdęs jaunojo atlikėjo įrašus jį susirado legendinio ansamblio „Oktava“ vadovas Mindaugas Tamošiūnas. „Jis susižinojo mano telefoną, paskambino ir pakvietė į kolektyvą“, – ramiai pasakoja Gytis.

Tuomet „Oktavoje“ dainavo ryškiausios mūsų šalies estrados žvaigždės – Janina Miščiukaitė, Rimantas Brazaitis, Liutauras Čeprackas ir kt. Iš pradžių šalia tokių scenos grandų Gytis jautėsi kiek nejaukiai. „Visai kaip naujokas“, – šypteli jis. Tačiau galiausiai nerimas ir jaudulys išgaravo.

Daugiau kaip prieš 20 metų „Oktavą“ pakvietė žinoma Latvijos dainininkė Laima Vaikulė. Jie leidosi į koncertinį turą po tuometinę Sovietų Sąjungą. Po kelių koncertų L.Vaikulė pasikvietė Gytį pasikalbėti ir pasiūlė jam vienam keliauti su ja į turą. „Vežiotis du gyvai grojančius muzikinius kolektyvus buvo labai didelė prabanga. Jai labiau apsimokėjo į turą pasiimti mane vieną“, – paaiškina dainininkas.

Sulaukęs tokio pasiūlymo, Gytis ilgai nesvarstė ir jį priėmė. Ansambliuose dainavęs atlikėjas vienas lipti į sceną nesibaimino: „Ypatingo jaudulio nejausdavau. Tačiau skirtumas tarp koncertų namuose ir svetur – labai didelis. Ten pasiklausyti mūsų susirinkdavo tūkstantinės minos žmonių, – prisimena dainininkas. – Šis koncertinis turas man suteikė svarbios profesinės patirties ir reikalingų pažinčių.“

Populiarumo viršūnė

Su L.Vaikule Gytis koncertavo apie metus. Pasibaigus koncertiniam turui, atlikėjas sugrįžo į Šiaulius. Tačiau gražus bendravimas tarp L.Vaikulės ir Gyčio nenutrūko. „Nesusiskambiname, nesusirašome, nes Laima Vaikulė – labai užimtas žmogus. Tačiau kai tik ji atvyksta į Lietuvą, būtinai pasimatome“, – pasakoja jis.

Sugrįžęs į gimtąjį miestą Gytis vėl pasinėrė į muzikinę veiklą. Dainininkas su žinomais Šiaulių muzikantais grodavo įvairiuose restoranuose ar klubuose. Po kelerių metų dienos šviesą išvydo pirmasis jo albumas „Winner“. Paskui sekė „Šiam pasauly“ ir t. t. Gytis greitai pasiekė populiarumo viršūnę. Jo dainas mielai transliavo radijo stotys, o gerbėjai graibstydavo albumus. „Tokia muzika dar buvo paklausi, nes dar nebuvo visur įsiterpę „diskotekininkai“, – prisimena jis.

Prieš dešimtmetį Gytis savo gerbėjams pateikė dar vieną malonią staigmeną – uždainavo populiarius rusiškus romansus. Istorija apie tai, kaip jie sugulė į atskirą albumą, – labai įdomi!

Paragino Šarūnas Marčiulionis

Artimiau susipažinęs su žinomu krepšininku Šarūnu Marčiulioniu, Gytis dažnai buvo kviečiamas į įvairius jo organizuojamus vakarėlius. Pasisėdėjimai su gitara ir rusiškais romansais tapo tradicine jų dalimi. Gyčiui juose dažnai pritardavo Inga Valinskienė.

Per vieną tokių vakarėlių Š.Marčiulionis paragino Gytį: „Kodėl gi tau neįrašius romansų albumo? Kai tavęs nebūna, neturime ko klausytis.“ Ilgai negalvojęs dainininkas nusprendė įgyvendinti šią idėją. Drauge įrašyti albumą jis pakvietė I.Valinskienę. Nuvykę į Sankt Peterburgą jie tai padarė per 20 dienų. Todėl ir išleistą dainų rinkinį pavadino „Dvacat dnej v Sankt Peterburge“ („Dvidešimt dienų Sankt Peterburge“).

Gyčio ir I.Valinskienės atliekamos melodingos rusiškos baladės sulaukė puikaus publikos įvertinimo. Tačiau įrašinėdamas šį albumą dainininkas nesuko galvos, ar jis bus populiarus. „Tiesiog viską dariau savo malonumui“, – aiškina jis. Prieš kelerius metus Gytis įrašė dar vieną rusiškų romansų albumą „Dvacat dnej v Sankt Peterburge 2“.

Su žmona metų neskaičiuoja

Paklaustas, kaip pavyko 25 metus išsilaikyti lietuviškoje scenoje, išleisti 10 muzikos albumų ir išlaikyti publikos simpatijas, Gytis skėsteli pečiais. „Nežinau, tikrai nežinau. Matyt, tiesiog taip jau susidėliojo gyvenimas“, – kukliai atsako jis.

Gytis nuo gimimo gyvena Šiauliuose. Populiarus dainininkas ne sykį sulaukė raginimų persikraustyti gyventi į Vilnių. Tačiau gimtojo miesto jis nusprendė nepalikti. „Esu labai pastovus žmogus, prisirišęs prie gyvenamosios vietos. Šiauliai man labai patinka, tai mielas miestas, kuriame viskas pažįstama ir sava“, – aiškina jis. 
Daugybę metų kone kiekvieną savaitgalį Gytis leidžiasi į koncertus. Tačiau kad ir kaip vėlai jie pasibaigtų, visada stengiasi sugrįžti į namus. „Esu naminis žmogus“, – šypteli jis. Namuose jo laukia žmona Rugilė, sūnus Dominykas ir duk ra Urtė.

Po kelių savaičių Gytis ir Rugilė minės 18-ąsias santuokos metines. Kur slypi Paškevičių šeimyninės darnos paslaptis? „Jokių paslapčių nėra, gyvename ir tiek, – tikina jis. – Neskaičiuojame, kiek metų esame kartu, tiesiog pasižiūrime į augančius vaikus ir tuomet suprantame, kad jau tikrai nemažai nugyventa.“