celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
Gytis Paškevičius: nenoriu būti šeimoje kaip turistas (Lietuvos žinios)

Šis populiaraus dainininko Gyčio Paškevičiaus ruduo – jubiliejinis. Šaknis giliai įleidęs Šiauliuose, o šeimai nenorintis būti tik „čemodanas“, dabar jis per Lietuvą prasineš su vėju – surengs pasirodymus didžiausiose krašto koncertų salėse.

„Man svarbesnis kitas penkiasdešimtmetis, nei tas biologinis“, – per savo gimtadienį prasitarė publikos numylėtinis G. Paškevičius.

Šis spalio mėnuo dainininkui pažėrė jubiliejinių datų. Spalio ketvirtąją, per savo 50-ąjį gimtadienį, jis strimgalviais lakstė po Vilnių, dalijo interviu ir nekantravo kuo greičiau grįžti į gimtuosius Šiaulius, pas namie laukiančią žmoną Rugilę, su kuria spalio penktąją tyliai, šeimos aplinkoje, ketino švęsti 20-ties bendro gyvenimo sukaktį. Spalis Gyčiui dar atnešė ir kūrybinės veiklos 30-mečio metines.

„Man iš tikrųjų svarbus mūsų su Rugile kartu nugyventas 20-metis, mano buvimo scenoje 30-metis, kuris ir sudaro dar vieną 50-metį. Tas biologinis amžius, kurio sulaukiau, nėra toks svarbus, juolab kad net nesijaučiu esąs pusamžis vyras“, – juokėsi per savo gimtadienį LŽ kalbinamas G. Paškevičius.

Netrukus jis savo gerbėjams surengs jubiliejinių koncertų seriją Vilniaus, Kauno ir Šiaulių pramogų arenose. Iki šiol nė vienas lietuvių atlikėjas nesiryžo koncertuoti tokiose didžiulėse salėse.


Įaugęs Šiauliuose

Gytis retai lankosi sostinėje ir nuoširdžiai tikina, kad tik Šiauliuose jaučiasi gerai. Čia jam viskas pažįstama, miela, čia jo grįžtančio iš koncertų laukia šeima: žmona Rugilė, dvyliktokas sūnus Dominykas ir penktoje klasėje besimokanti dukra Urtė. „Man reikia laiko susikoncentruoti kūrybai. Be to, nenoriu būti šeimoje kaip turistas ar „čemodanas“ – lyg ir nominaliai esu, bet iš tikrųjų manęs nėra. Man taip neišeina“, – nuginkluojančiai šypsodamasis pasakojo vienas populiariausių Lietuvos dainininkų. Jam dažnai priekaištaujama, kad beveik nedalyvauja šurmuliuojančio Lietuvos pramogų pasaulio gyvenime.

„Kadangi visi veržiasi į sostinę, aš darau priešingai – nuolat gyvenu Šiauliuose. Esu iš tų žmonių, kurie viską daro atvirkščiai“, – nusikvatojo G. Paškevičius, klausiamas, kodėl taip retai išsiruošia į Vilnių ar kitus šalies didmiesčius. Jis prisipažino, kad per gyvenimą ir karjerą turėjo daug progų keisti gyvenamąją ir darbo vietą, tačiau niekada nė nesvarstė tokios galimybės.

„Galėjau pasilikti Rusijoje, išvažiuoti kur nors į užsienį – buvo visokių siūlymų – bet aš negaliu palikti Šiaulių, apie kokius užsienius gali būti kalba? Yra tokių žmonių kategorija, kurie negali keisti gyvenamosios vietos. Aš – vienas iš jų. Nesu vazoninis augalas, kurį galima bet kur pastatyti, mano šaknys giliai įaugusios, neišrausi“, – patikino Gytis.


Vaikus tramdo žvilgsniu

Gytis ne kartą yra pasakojęs, kad mokykloje buvo gana pasiutęs vaikis – labiau nei mokslai jam rūpėjo sportas ir muzika. Augindamas atžalas, jis taip pat vadovaujasi demokratiniais, o ne autoritariniais tėviško auklėjimo metodais. „Nesu griežtas tėtis. Daugiausia Dominyko ir Urtės auklėjimu užsiima žmona Rugilė, tik kai ji nebesusitvarko, kreipiasi į mane, – juokėsi devyniolikmečio sūnaus ir vienuolikmetės dukros tėvas. – Tačiau vaikai mano, kad aš labai griežtas. Kartą sūnus per gimtadienį pasakė: „Man užtenka vien tėčio žvilgsnio.“ Tačiau stengiuosi niekada ant jų nešaukti, neprimesti savo nuomonės ir skatinu nebijoti išsakyti juos slegiančias problemas.“

Gytis patikino, kad įspūdinga tėvo muzikinė karjera vaikams galvos neapsuko, jie neketina sekti jo pėdomis. Devyniolikmetis Dominykas, kuris mokosi dvyliktoje klasėje, linkęs į socialinius mokslus, ketina juos studijuoti.

„Urtė kol kas lanko penktą klasę ir visa galva pasinėrusi į tautinių šokių veiklą kolektyve „Šaltinis“. Su juo daug keliauja po pasaulį, mergaitei tai labai patinka ir gerai sekasi. Esu patenkintas. Savo nuomonės niekada vaikams nepiršau ir nepiršiu, jie patys renkasi, kas jiems įdomu“, – pasakojo G. Paškevičius.

Jis nusijuokė, kad vaikų paveldėtais muzikos genais vienu metu buvo susidomėjusi jų mama. „Rugilė kažkada manęs paklausė: „Ar mūsų vaikai turi klausą?“ Pasakiau, kad turi. Ji tada pasitikslino: „O jie gali dainuoti?“ Patikinau, kad gali. Jeigu panorės – dainuos, bet nereikia jų versti to daryti. Mes galime tik patarti“, – šyptelėjo demokratiškas tėtis Gytis.

Jis sakė nesuprantantis tų tėvų, kurie bet kokia kaina savo pasirinktą veiklą bruka atžaloms. „Gal tas vaikas visai nenori būti muzikantas, o tėvai jam bruka, tarkime, smuiką. Gal jis užaugs dailininku, gal architektu – na, bet kuo. O brukdami savo nuomonę atimame vaikystę“, – įsitikinęs dviejų atžalų tėvas.


Dukra administruoja tėvo puslapį

Neeiliniais savo jaunėlės dukrelės Urtės sugebėjimais informacinių technologijų srityje G.Paškevičius įsitikino savo kailiu. „Urtė sukūrė ir tvarko mano Facebook.com socialinio tinklo puslapį, – šelmiškai šypsodamasis išdavė šeimos paslaptį dainininkas. – Pats nelabai išmanau šių naujovių, be to, neturiu laiko dažnai landžioti į tokius puslapius, tad Urtė už mane atlieka techninį darbą.“

Dainininkas prisipažino, kad susidūręs su šiuolaikinėmis technologijomis drąsiai kreipiasi į kurį nors vaiką ir gauna vertingų patarimų bei paramos. „Nors žmona Rugilė šiek tiek daugiau už mane išmano kompiuterio galimybes ir moka juo naudotis, mudu abu prieš vaikus galime tik pasiduodami pakelti rankas, nes jiems nė iš tolo neprilygstame“, – juokėsi Gytis. Jis išpažino ir dar vieną savo technologinę negalią. „Mokesčiai, sąskaitos, pinigų pervedimai internetu – Rugilės daržas. Aš esu visiškai žalias. Galiu nebent paskaityti elektroninį paštą ir nusiųsti žinutę. „Skype“ programa man – visiškas „ragas“. Kai nėra vaikų, manęs „Skype“ irgi nėra“, – kvatodamas liejo savo paslaptis G. Paškevičius.


Medalis žmonai jau kaldinamas

Nors prisipažino, kad kartą prasitaręs, jog 25-ųjų bendro gyvenimo metinių proga žmonai užkabins aukso medalį „Už gyvenimo nuopelnus“, turėjo mintyje tiesiog gražią metaforą, Gytis vis dėlto patikino, jog Rugilei reikia dėkoti už tai, kad tiek metų pragyveno su menininku. „Tai sunki tarnyba. Ji yra tas pagrindinis ramstis, ant kurio laikosi mūsų šeima. Esu jai nepaprastai dėkingas. Ji yra ir mano karjeros ramstis, nes jeigu žmogui nesiseka asmeniniame gyvenime, mano manymu, apie jokią kūrybinę veiklą neverta nė galvoti“, – jausmingai apie gražiai kartu su Rugile nugyventus du dešimtmečius kalbėjo G. Paškevičius.

Čia pat prajukęs papasakojo, kaip Rugilė, kuri domisi horoskopais, kažkada jam tarstelėjo: „Šiais metais mano – Žuvų – horoskopas labai geras. O dar šis mėnuo man finansiškai žada būti itin dosnus.“ O Gytis jai atsakė: „Mamyt, jeigu tavo horoskopas žada finansinę sėkmę, vadinasi, mano horoskopas už tavo daug daug geresnis, nes juk aš tuos finansus uždirbu.“ Tai buvo meilus pasišaipymas.

Surimtėjęs G. Paškevičius patikino, kad juodu su Rugile sieja itin glaudus ryšys. „Kai jos „horoskopas blogas“, blogai ir man, mudu esame susiję – ir jau du dešimtmečius.“