celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
G.Paškevičius niekada nesinaudojo L.Vaikulės vardu (Vakaro žinios)

Šie metai atlikėjo Gyčio Paškevičiaus paženklinti jubiliejų. Kitą savaitę jis minės savo 50-ąjį gimtadienį, o lapkritį surengdamas turą didžiųjų šalies miestų arenose dainininkas sutiks savo kūrybos scenoje 30-metį.

- Ar šie apvalūs skaičiai jūsų gyvenime ką nors reiškia?

- Tie skaičiai manęs visai negąsdina. Tik kai ištari juos garsiai, supranti, kad iš tiesų jau daug nugyventa. Kalbant apie kūrybinį jubiliejų, tikrai negaliu pasakyti, ką reiškia tiek metų būti scenoje. Pamenu, kai mano tėvukas darbe išdirbo 30 metų, atrodė labai daug. Bet kai pats sulauki tokios sukakties, atrodo lyg ir normaliai.


- Ankstyvoje jaunystėje vos netapote pedagogu...

- Taip jau susiklostė, kad, matyt, nebuvo lemta tapti pradinių klasių muzikos mokytoju.


- Nesusimąstote, kaip būtų susiklostęs jūsų gyvenimas, jei nebūtumėte atsiėmęs dokumentų iš universiteto, nepadirbėjęs ūkvedžiu teisme, draugo vestuvėse nesusipažinęs su kompanija ir nesulaukęs pasiūlymo koncertuoti?

- Nežinau, kaip būtų buvę, gal dabar jau būčiau kur nors Airijoje ar Amerikoje sėdėjęs.


- Tačiau yra ir nemažai atlikėjų, kuriems teko susikrauti lagaminus ir išvykti į užsienį. Kaip manote, kodėl jūsų populiarumas neblėsta jau tris dešimtmečius?

- Gal dėl to, kad kiti nelabai mėgo savo darbą.


- Ir dar dėl to, kad jau karjeros pradžioje gerbėjus sužavėjote tokiais hitais kaip „Šiam pasauly visko būna"? Kas jus, tokį jauną, dar moksleivį, įkvėpė kurti tokias rimtas dainas?

- Ko gero, kaip ir visus to meto atlikėjus - užsienio grupių įrašai. Labiausiai mane inspiruodavo kurti Stingas, „bitlai", Džo Kokeris, „Deep Purple".


- Sutinkate, kad jūsų karjeros kelyje sėkmė buvo pakeleivinga palydovė? Kai gavote pasiūlymą dainuoti grupėje „Oktava", kolektyvą pakvietė „apšildyti" Laimos Vaikulės koncertus. Vėliau garsi latvių dainininkė grupės atsisakė ir į koncertų turus pasikvietė tik jus...

- Tai likimas. Per daug gyvenime turėjau sutapimų. Juk yra daug žmonių, kurie buvo labai talentingi, bet jiems gyvenime tiesiog nepasisekė.


- Buvote dar labai jaunas, o L.Vaikulė jau tuo metu buvo žvaigždė. Kaip bendraudavote ilguose koncertų turuose?

- Kaip kolegos. Ji neišskirdavo savo komandos narių. Jei dirbdavai gerai, būdavai profesionalus muzikantas, ir bendraudavo su tavimi kaip su profesionaliu muzikantu.


- Kodėl su ja nutarėte nutraukti koncertinę veiklą?

- Turėjau labai daug savo kūrinių, o koncertuodamas su Vaikule supratau, kad savo projektų įgyvendinti nepavyks. Todėl nutraukiau bendradarbiavimą su ja ir grįžau į Lietuvą tęsti savo karjeros. Aišku, gal būčiau sėkmingai kūręs ir įsitvirtinęs Rusijoje, bet niekada nesigailėjau pasitraukęs ir pasirinkęs solisto kelią.


- Tačiau tuo faktu, kad koncertavote su L.Vaikule, niekada nepasinaudojote? Juk atlikėjui toks biografijos faktas būtų buvusi didelė reklama...

- Niekada tuo nesinaudojau. Nemanau, kad to reikia. Geriau karjeros siekti savo darbais. Geriausia muzikanto vizitinė kortelė yra išleisti albumai, koncertai, o ne didžiavimasis kažkieno darbais, atliktais tavo rankomis.


- Prakalbus apie albumus - šiemet išleidžiate savo 15-ą darbą „Laiko traukiniai"...

- Kad aš tų albumų neskaičiuoju...


- Papasakokite, kokias dainas sudėjote į „Laiko traukinius" ir į kokį laikotarpį jis nuneša?

- Albume yra 11 dainų, apimančių įvairų laikotarpį. Bus ir niekam negirdėtų kūrinių, bet bus ir girdėtų, parašytų prieš 30 metų. Keletas kūrinių yra mano jaunystės draugo, kuris juos parašė prieš kelis dešimtmečius.


- Vieną jūsų albumų „Dvatsat dnei v Sankt Peterburge" jus paskatino išleisti Šarūnas Marčiulionis, kurio kompanijoje dažnai mėgdavote padainuoti rusiškus romansus. Galbūt kas nors paskatino jus išleisti ir šį albumą?

- Kartais, žinoma, būna, kad draugai pasiūlo. Namiškiai, gerbėjai klausia, kada išleisiu naują albumą. Bet jų leidybos negalima suplanuoti. Tiesiog ateina laikas, kai susikaupia tam tikras kiekis kūrinių.


- Be to, dar jūsų 50 metų jubiliejus, kūrybinis 30-metis ant nosies... Ta proga išleidžiate ne tik albumą, bet ir organizuojate koncertų turą po didžiuosius šalies miestus...

- Kai sukako 40 metų, surengiau uždarą vakarėlį savo artimiausiems draugams. Nesireklamavau per daug. O dabar noriu pasidalyti savo muzika su gerbėjais.


- Ir nesikuklindamas nutarėte surengti koncertus didžiųjų šalies miestų arenose, kurių neretai privengia ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žvaigždės...

- Lietuvoje visos miestų salės jau aplankytos. Reikėjo juk kažkam pirmam surengti koncertą arenoje. Be to, joks čia iššūkis. Ten yra gero garso ir apšvietimo galimybės. Norime, kad renginį pamatytų kuo daugiau žmonių. Lapkričio 20 d. Vilniaus „Siemens" arenoje, 26 d. Kauno „Žalgirio" arenoje ir gruodžio 3 d. Šiaulių arenoje ketinu surengti gyvo garso koncertus. Juose dalyvaus Kauno simfoninis orkestras, grupė „Crazy Crow", Šiaulių berniukų choras „Dagilėlis", kvartetas „Capella‘A". Vėliau planuoju surengti koncertus ir kitose šalies arenose Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje.


Edita Maželytė, Parengta pagal dienraščio "Vakaro žinios" priedą "Geras!"