celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
G. Paškevičius: klounų ir narcizų pilnas TV eteris (Zebra.lt)

Atsargiai ir iš šalies į televizijas užvaldžiusią produkciją žvelgiantis dainininkas Gytis Paškevičius juokauja, kad ir be jo netrūksta gyvenančių pagal šou pasaulio taisykles. „Kai būdavau mažas, mėgdavau apsilankyti cirke, tačiau dabar pakanka įsijungti televizorių ir supranti – niekur nebereikia eiti, klounų ir narcizų pilnas eteris, vadinasi, cirkas atvažiavo“, - ironizavo spalio mėnesį 50 jubiliejų minėsiantis G. Paškevičius.


- Gyti, kodėl taip retai matome Jus televizijos ekrane?

- Šiandien žinomumas tapo labai pigus. Jei sieki išgarsėti, nori papulti į laikraštį ar televiziją, pakanka perbėgti nuogam per miestą. Kažkokia nesąmonė, bet taip yra. Rimtai į savo darbus žvelgiantys žmonės paprasčiausiai tuo nesivilioja. O ir aš pats specialiai nuo televizijos nesislapstau, tiesiog dirbu dažniau nei atsakinėju į žurnalistų klausimus. Nesu iš tų, kurie kremtasi dėl to, kad per savaitę laiko nepapuolė į reikiamą TV laidą ar žurnalą.


- Bet daugelis žmonių be rodymosi TV ekrane turi ir rimtas veiklas...

- O man susidaro įspūdis, kad nuolatiniai televizijų veidai neturi ką veikti: sėdi namuose, tai kodėl nepapasakojus visai Lietuvai su kokiais trauzais miega ar nemiega. Dirbantys žmonės neturi kada po telikus važinėti, bet tam, kam yra krizė, tenka imituoti darbą TV. Asmeniškai aš pats negaištu laiko pletkų laidoms.


- Savo pavyzdžiu tarsi įrodote, kad imanoma gyventi ir be pigaus populiarumo?

- Vieni karjerą daro savo grožiu, aš pasitelkiu tai, ką geriausiai sugebu. Turiu Dievo dovaną – balsą, tai kodėl nedainuoti? Kitas dalykas, grožis labai laikinas, vieną dieną jis baigsis, įdomu būtų pamatyti, ką po 50 metų veiks kai kurios Lietuvos merginų grupės (juokiasi). Ką tada jos savo klausytojams pasiūlys?


- Susidaro įspūdis, kad Jūsų muzikinės karjeros sėkmė - tiesiog neįkyrėti žiūrovui?

- Aš taip ir galvoju. Žinoma, rasti tą aukso vidurį nėra labai paprasta, bet iš kitos pusės – kam žmogui eiti į mano koncertą, jei ir taip manęs televizijoje ar spaudoje su kaupu? Kartą apie tai labai gerai pasakė Andrius Mamontovas: nemokamuose renginiuose nedalyvausiu. Atvažiavęs į koncertus ir matydamas pilnas žiūrovų sales, neabejoju, kad teisingai elgiuosi.


- Visus 50 metų savo muzikinės karjeros gyvenote Šiauliuose. Tai dar vienas Jūsų įrodymas sau, kad galima būti populiariu ir žinomu, tačiau išlikti ištikimu sau?


- Kaip be televizijos, taip ir be didmiesčių, gyventi įmanoma. Tiesa, be Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ar Panevėžio žiūrovų būtų nekas (juokiasi).


- Tačiau galėjote savo karjerą daryti ir ne Lietuvoje? Kas sulaikė?


- Esu aplankęs nemažai šalių, buvo tų pasiūlymų pasilikti svetur. Bet aš iš tų žmonių, kurie negali be Šiaulių... Negaliu iš savo miesto išvažiuoti, ką jau kalbėti apie gyvenimą svetur.


- Ar negąsdina tai, kad Lietuvoje vyrauja jaunystės kultas, kad nelieka vietos vyresniam žmogui?

- Pakolkas to dar labai nejaučiu, bet tikiu, kad ateityje pajausiu. Senėjimo procesas nesulaikomas: gali ryžtis plastinėms operacijoms, tai sulėtins vykstančius procesus, bet senėjimo nesustabdyti. Senatvės bijo visi, bet aš galvoju, kad kiekvienas amžiaus tarpsnis gali būti gražus. Svarbu nesusenti anksčiau laiko, mane nuo to saugo darbas, planai, kūryba. Tai - mano variklis.


- Kas rūpinasi Jūsų sceniniu įvaizdžiu?

- Jokių dizainerių durų nevarstau ir į tai nepretenduoju. Koncertuodamas madų nedemonstruoju, podiumu nevaikštau, o žmonės ateina paklausti mano dainų. Apranga svarbu, bet tai - jau detalės.


- Koncertais ir jų grafikais taip pat rūpinatės pats?

- Buvo laikas, kai pasiklioviau prodiuseriais, bet paskui supratau - galima ir be jų. Ne tokia jau didelė ta mūsų valstybė, ne Paryžius, ir ne Londonas. Įiagi - Europos pakraštys, provincija, vadinasi, galima tvarkytis pačiam.


- Jūsų veiklai būtina vienatvė, ar nepavargsta nuo jos?

- Kūryba ir meniniai dalykai – ne blynų kepimas. Visko būna, kartais mintys savaime ateina, bet kartais ir pusę metų nieko nesukuri... O paskui, žiūrėk, per savaitę albumą iškepi. Nėra taip, kad užsibrėžiau per dieną po vieną dainą sukurti ir kankinuosi. Tai panašėtų į tikrą košmarą, galiausiai, pats savo dainų nebeklausyčiau.


- Kaip G. Paškevičius pasitiks 50-ąjį gimtadienį?

- Baliaus nedarys, rengs koncertus. Gyvenime reikia užsiimti kažkuo vienu - arba baliavoti, arba koncertuoti.


- Arba leisti kulinarines knygas...

- Į virtuvę nespjauname abu su žmona, tačiau rašyti knygų tikrai nežadame. Juolab apie save, tai pakviptų pačiu tikriausiu narcisizmu. Bet Lietuvoje amžinas pavasaris, dabar daug vunderkindų: ir dainuojančių, ir šokančių, ir knygas rašančių... Aš už tai, kad kiekvienas imtųsi to, ką geriausiai išmano.


- Kuo užsiimate be koncertinės veiklos?

- Laisvas mano laikas bėga sodyboje Zarasuose. Rudenį veiklos ten daugiau nei reikia: ir žvejyba, ir grybai jau prasidėjo. Didžiausia depresija, kad jų dygimas sutaps su mano koncertais (juokiasi).

Kristina Kanišauskaitė-Šaltmerė, Zebra.lt