celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
Albumo apžvalga. G.Paškevičius „Laiko traukiniai“ (lrytas.lt)

Pilnas arenas žiūrovų didžiosiose Lietuvos arenose renkantis G.Paškevičius sukėlė sensaciją, tačiau pasiklausius naujo jo albumo „Laiko traukiniai", toks populiarumas visai neatrodo keistas.

Be jokių skandalų (jei pamiršime ginčą dėl pinigų su Žilvinu Žvaguliu) per gyvenimą einantis Gytis šiomis 11 dainų eilinį sykį randa tiesiausią kalbą su savo auditorija. Ne, tai nėra dainos paaugliams. Greičiau tiems, kurie yra nuriję ne vieną nuoskaudą, kiek pavargę, mylėję, skyręsi ir taikęsi, prispausti paskolų ar praturtėję. Žodžiu - subrendę. Kad tai suprastum, užtenka jau vien dainų pavadinimų - „Gyvenimo tėkmė", „Vis dar skubu", „Jaunystės dienos". Gytis - 50-metis, kuris nebando apsimesti 20-čia metų jaunesniu, ir klausytojai tai vertina.


Toliau - muzika. Paprastas, melodingas poprokas be išsidirbinėjimų, su ryškiais kantri prieskoniais, moterišku pritariančiuoju vokalu. Kartais - greito tempo, „rokenroliškas", viliojantis šokti („Visko būna", „Tu man sakai"), kartais - labai melancholiškas (titulinė daina „Laiko traukiniai", maloniai primenanti britų grupės „Dire Straits" nuotaiką). Kartais - panašus į bandymą iš naujo parašyti „Šiam pasauly" (daina „Jaunystės dienos") - bet anokia čia nuodėmė? Tas mielas ausiai, nesudėtingas, tradicinis akustinės gitaros, mušamųjų, pianino skambesys, tinkamas ir klubui, ir vestuvėms, ir koncertams miestų aikštėse - G.Paškevičius šioje srityje praktiškai neturi konkurentų.


Tokią muziką jau kelis dešimtmečius labai mėgsta vyresnio amžiaus amerikiečiai - kartais klausantis net ateina mintis, kad Gytis gimė ne toje šalyje, kurioje reikėjo. Bet vargu, ar jam norisi dėl to skųstis. „Mylėk mane" - albumo pabaigoje paskutinę lyrikos dozę trinkteli atlikėjas. Ir pats mato, kaip norai pildosi. Šį šeštadienį jis koncertuoja pilnutėlėje Kauno „Žalgirio", po savaitės - Šiaulių arenoje. Bilietų nebėra, o juos gavę laimingieji turėtų atkreipti dėmesį į suvenyrų stendą - žadama, kad šiuo albumu prekiaujama bus tik koncertuose. Jei jau nepagailėjote pinigų bilietui, šį diską galite pirkti nemąstydami - tikrai patiks.

Įvertinimas - 8 iš 10.


Ramūnas Zilnys (lrytas.lt)