celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Gytis Paškevičius » Naujienos
Albumo apžvalga. G. Paškevičius „Laiko traukiniai – koncertas Šiaulių arenoje“ (lrytas.lt)

Pernai koncertų lankomumo rekordus Lietuvos didžiosiose arenose daužęs dainininkas Gytis Paškevičius kala geležį, kol karšta. Nespėjo išblėsti jo 50-mečiui skirtų pasirodymų įspūdžiai, o rankose - jau albumas, kuriame įamžintas vienas tokių koncertų, surengtas Šiauliuose.

Dvi plokštelės - kompaktinis diskas su penkiolika kūrinių ir DVD su viso koncerto vaizdo įrašu. Išleistos su gražia knygute ir viršeliu, kurio dizainas kažkodėl labai primena internete išplitusį fotomontažą, kuriuo buvo pagerbtas miręs kompanijos „Apple" vadovas Steve'as Jobsas.

Bet dizainas - ne svarbiausia, nors taip leisti lietuvišką muziką šiais visuotinio nepirkimo laikais - didelė ekstravagancija, o koncertiniai albumai - apskritai retenybė mūsų šalyje. Tačiau Gytis - „ant bangos", ir tai jaučiasi, klausantis albumo.

Koncertai mieste, kuriame gyveni, daugeliui atlikėjų yra ypatingi, ir čia tai akivaizdu nuo pirmos dainos. Sprendimas filmuoti ne, pavyzdžiui, didžiausioje arenoje Kaune, o mažesnėje erdvėje Šiauliuose visiškai pasiteisino.

Žiūrovai nuo maždaug koncerto vidurio iš proto džiugiai eina ir čia, bet sukurta ir intymumo atmosfera - atrodo, kad draugai susirinko į vakarėlį ir su atlikėju jaukiai leidžia virtuvėje, tik ta virtuvė kiek didoka. Jokių ypatingų vaizdo efektų ar kitų nesąmonių - tik Gytis su keletu svečių ir savo dainomis, kurios, akivaizdu, sugeba prasiskverbti į daug sielų.

Garso plokštelėje - įdomus sprendimas. Velniop išmestos dainos „Tu vėjo paklausk" ir „Šiam pasauly" (DVD jos yra), vietą užleisdamos kūriniams iš pernykščio studijinio albumo „Laiko traukiniai". Devynios iš penkiolikos čia „gyvai" įrašytų dainų - būtent naujausia Gyčio kūryba, permelkta lengvo bliuzo ir rokenrolo intonacijų. Norintiems hitų dėl viso pikto įmesta „Dalužė", „Mano kraštas" ir „Žiūrovai", bet iš esmės Gytis aiškiai siunčia žinią, kad nelabai nori dairytis atgal. Už ką, beje, nusipelno pagarbos.

Albumas, kuris tikrai bus puikiai perkamas - ir tų, kurie nori prisiminti Gyčio triumfo gastroles, ir tų, kuriems nepavyko gauti bilietų. Tinkamas svarbaus G. Paškevičiaus karjeros momento įamžinimas - gražiai, tvarkingai ir kokybiškai sugrota muzika, net jei ypatingos intrigos ji ir nekelia.

Įvertinimas - 8 iš 10.

Ramūnas Zilnys ("Lietuvos rytas")