celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Festivalio istorija
2011 metų festivalis

Tradiciškai artimiausią Mindauginių šeštadienį Kulautuvos pušys nusilenkia naujiesiems dainiams. Šiemet, 2011-aisiais, bardų festivalis AKACIJŲ ALĖJA (jau XI) liepos 9-ąją...  Pasimokę iš praeities,  žiūrovai  beveik nuo 14 val. ėmė tiesti „dekius“ ant žolytės priešais sceną. Geresnės vietos greitai buvo taip rezervuotos. Tada patraukė gilyn (ir platyn)  į mišką-parką. Ir buvo verta. Kiti traukė čia nė neskaitę afišų. Seno įdirbio garantija.

Greta tradicijų atsirado naujovės. Atnaujinta + suaktualinta + išplėsta festivalio interneto svetainė (ją ir skaitote –  pažiūrėkite dar į turinį... kokia čia faktų gausa!). Festivalio žinovas-senbuvis poetas Edmundas Janušaitis atlikdamas festivalio himną „pašventino scena“ naująjį simbolį – gitarą „Žalioji Akacija“.


Siekiant atverti langus (ir duris) į festivalį jaunimui, prodiuseris visą pavasarį lankėsi žymiausiuose šalies moksleivių ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivaliuose, čia atrinkdamas įdomiausius jaunuosius. Įžangos koncertu jie ir pradėjo „Akacijų...“ festivalį. Tai dainuojamosios poezijos šventės-apžiūros „Mažoji Akacija“ laureatai. Ignė MARKAUSKAITĖ (Raudondvaris), „šeimininkės “ kulautuviškės  Laura SLAVINSKAITĖ ir  Viktorija RAILAITĖ. Tęsė respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos festivalio skirto V. Kernagiui atminti „Mūsų dienos kaip šventės“ laureatės Greta INDRIŠIŪNAITĖ
Radviliškio bei šiaulietė Erika GERYBAITĖ.  Kito konkurso Maestro atminimui „Nenusigąsk, tai aš...“  nugalėtojų duetas  Meda SURKEVIČIŪTĖ ir Emilija PAKALNYTĖ iš Vilniaus sulaukė šiltos publikos reakcijos. O įžangos dalį užbaigė  Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso laureatai. Ugnė MALINAUSKAITĖ  iš Utenos ir Vilniaus ansamblis  NUO UŽUPIO.

Jaunimą ir sveikino, ir pristatė „broliškų“ festivalių – tarptautinio „Tai – aš“ ir nacionalinio „Purpurinis vakaras“ organizatorius Juozas Žitkauskas bei „Akacijų alėjos“ parterio V. Kernagio fondo vadovas Vytautas Kernagis jaunesnysis.


Meistrų klasę arba Didįjį koncertą AKACIJOS IEŠKOJIMAS pradėjo Muzikinio teatro solistas, TV laidų vedėjas DEIVIS. Gal kam ir netikėta buvo jį matyti bardų scenoje, bet populiaraus artisto visos naujos dainos gimsta akompanuojant sau akustine gitara. Beliko  pasidalinti šiuo procesu viešai. Pasisekė.


Jei prie aktoriaus, vieno dainuojamosios poezijos tautinių klasikų. Saulius BAREIKIO buvome visi maloniai įpratę, tai prie sparčiai populiarėjančio aktoriaus, TV projektų dalyvio Jokūbo BAREIKIO dar tik pratinomės. Organizatoriai ko gero vieni pirmųjų scenoje taip suvedė šeimą. O gražu buvo girdėti ir matyti. Ne vienas tėvas turbūt nubraukė ašarą „Kad ir man toki sūnų“, ne vienas sūnus žavėjos „čia tai tėvas...“


Prieš du dešimtmečius Šiaulių dainuojamosios poezijos studijoje debiutavusi nūnai profesionali dainų autorė, electronic, ambient, experimental muzikinių projektų atlikėja. SAULĖ savo šiltu balsu nepaliko abejingų. Kai į sceną užlingavo dainų autorius ir atlikėjas, vienas iš dainuojamosios poezijos pionierių šalyje Virgis STAKĖNAS, ne vienas žiūrovas tarsi klausė „na, ką parodys šiemet? Ar dar neatšipo DP arklas?“. Artistas pasirinko senų, gerokai jau ir primirštų ir naujausių baladžių miksą. Atrodo, publika patikėjo, kad „dičkio“ parakas dar nesibaigia.


Visi jau buvo pasiilgę aštrialiežuvio Rolando KAZLO. Vylėsi sulaukt taiklių juokelių... o sulaukė įdomiai interpretuojamos labai netikėtos autorinės poezijos muzikinio rečitavimo. Ir publika buvo jo. Visa. Juk scenoje buvo Aktorius iš didžiosios raidės, režisierius, skaitovas, Auksinio scenos kryžiaus 2x ir Nacionalinės Premijos laureatas.


Poetas, dainų autorius ir atlikėjas, viduriniosios bardų kartos lyderis Domantas RAZAUSKAS prie mikrofono sėdėjo lyg ant adatų – namuose beldėsi nauja gyvybė. Viskas baigėsi laimingai, ir scenoje pasidarbuota kaip įprasta profesionaliai, ir toji gyvybė atėjo ne per anksti – kai tėtis jau buvo grįžęs namučių.


Prie dainų autoriaus ir atlikėjo, poproko muzikanto
Aleksandro MAKEJEVO  teismukai atvirų, socialiai aktyvių baladžių-pasakojimų jau buvome įpratę. Jis vėl sugrįžo į „Akacijas“. Šįkart paplatėjęs (kūnu), pailgėjęs (plaukais) ir pagilėjęs (tekstais).


Tarp Vilniaus ir Maskvos kursuojanti dainininkė (žavioji vokalo migera, tarsi dekabristė – su vaikeliu ant rankų pakui studijuojantį režisūrą vyrą į Rusijos širdį), tarptautinių konkursų ir MTV Europe Music Awards laureatė Jurga ŠEDUIKYTĖ  nesistengė niekaip įtikti publikai. Jai to visai nereikėjo. Publika buvo jos. Tai suprato ir talkinęs extra gitaristas Romas Rainys. Jo dar tik laukė ne tik dainininko bet ir aktoriaus šlovė unikaliame tautiniame filme. Jis dar tik taps naujuoju Tadu Blinda. O šiandien pritardamas gitara išdarinėjo vokalinius viražus. Tai buvo MANTAS (dar žinomas Jankavičiaus pavarde).


Žvakutę ant torto užpūtė „AvenueAcoustic“, „kitaip atliekantys V.Kernagio dainas“. Drauge traukė visa 15 000 minia... Ir mėnulis, jau gerą valandą skaičiuodamas naują dieną, nė kiek nesistebėjo...


Geras buvo festivalis. Atrodo, tikrai... Bent taip sako beveik 2 000  gerbėjų,  susibūrusių per nepilnus 2 mėnesius į grupę socialiniame tinkle Facebook...