celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Festivalio istorija
2010 metų festivalis

Į jubiliejinį, dešimtąjį, dainuojamosios poezijos festivalį „Akacijų alėja“ sugužėjo rekordinis šio žanro gerbėjų skaičius – apie 12 tūkstančių. Paprastai ramybe ir tyla alsuojanti Kulautuva šeštadienio vakarą priminė skruzdėlyną. Ne vienas patogų sėdėjimą ant sofos prie televizoriaus stebint rungtynes iškeitė į smagų pabuvimą pušyne ant žolės, niekas neaimanavo dėl tvyrančio karščio ir spūsčių pakeliui į miestelį ir iš jo.
 
Jubiliejinis festivalis prasidėjo tradicine bendra visų atlikėjų nuotrauka, akacijų medelio pasodinimu prie scenos, „Akacijų alėjos“ himnu, lakoniškomis ir nuoširdžiomis sveikinimo kalbomis. O tada jau buvo leista karaliauti žodžiui ir muzikai. Pirmieji scenon kopė ,,Mažosios akacijos“ festivalio laureatai Tomas Jokubauskas su grupe, Andrė Brazauskaitė ir „Akustinis fotelis“. Juos keitė konkurso „Mūsų dienos kaip šventė 2010“ nugalėtojai Ieva Lebedytė, Juozapas Liaugaudas ir Asta Lekaitė. Šiuos atlikėjus pristatė ir nuoširdžiausius linkėjimus ir milžiniškas gėles „Akacijų alėjos“ rengėjams perdavė šventėje dalyvavęs Vytautas Kernagis jaunesnysis.
 
Jubiliejiniame „Akacijų alėjos“ festivalyje susirinkusius lepino intriguojantys ir pripažinimą pelnę atlikėjai. Andrius Mamontovas niekuomet nėra dalyvavęs jokiame kitame mūsų šalyje rengiamame bardų festivalyje. „Akacijų alėjoje“ jis dalyvauja jau antrą kartą. „2004 metais atvažiavau į Kulautuvą, pamačiau kerinčias pušis ir supratau, kad čia dar sugrįšiu“, - atviravo dainininkas.
 
Publika jį priėmė ypatingai šiltai, kaip ir vienintelę festivalio atlikėją damą Laurą R. – klausytojai plojimais išsireikalavo, kad ji po savo pasirodymo grįžtų į sceną dar vienai dainai. Vytautą V.Landsbergį V.Stakėnas pristatė kaip... savo mokytoją žurnalistikoje ir apgailestavo, kad Kulautuvoje dainuojančio sūnaus neišgirdo jo tėtis. Pora valandų prasikankinęs spūstyje profesorius suprato, kad sūnaus pasirodymui jau nebespės ir nutarė nebevykti į festivalį.
 
Iki šiol intrigos nevengęs prodiuseris tokiu liko ir per jubiliejinį renginį. „Pernai iš manęs bandė šaipytis – kokia gi bardė Veronika Pavilionienė. Tačiau Veronika Kulautuvoje nupirko visus skeptikus“, - šypsojosi V. Stakėnas. Šiųmetinė intriga – operos solistas Edmundas Seilius ir Baltijos gitaristų kvartetas. „Gavęs kvietimą dalyvauti „Akacijų alėjoje“ nustebau, tačiau išmėginti jėgas greta dainuojamosios poezijos atlikėjų buvo smalsu“, - sakė E. Seilius.
 
„Aktorių trio“ (K.Smoriginas, O.Ditkovskis ir S.Bareikis), Gytis Paškevičius, Gediminas Storpirštis, Aidas Giniotis, Laimis Vilkončius, teatro laboratorija „Atviras ratas“ – tai ir visa atlikėjų komanda, publiką po pušimis ant žolės išlaikiusi iki... liepos 11-osios, mat koncertas po atviru dangumi baigėsi jau gerokai po dvyliktos.
 
Pats festivalis, kaip ir anksčiau išliko nemokamu renginiu, į kurį galima ne tik laivu atplaukti, bet ir atskristi ar atvažiuoti: 15 valandą iš prieplaukos prie Vytauto bažnyčios norinčius romantikos plukdė laivas. „Akacijų alėjos“ rengėja – Kauno rajono savivaldybė - pasirūpino papildomais vakariniais reisais į Kulautuvą ir iš jos. Supratingumo ir geranoriškumo nestokojo ir bendrovė „Kautra“ – paskutinis autobusas į Kauną išvažiavo apie pusę trijų nakties bei jo keleiviai, mat dėl pakelėse paliktų automobilių iki autobuso norintiems juo važiuoti pėsčiomis teko įveikti pora kilometrų.
 
Jubiliejiniam renginiui išleistas ne tik tradicinis laikraštis, kompaktinė plokštelė ir proginė moneta, kurią pageidaujantys galėjo nusikalti vietoje. Visi atlikėjai tradiciškai buvo apdovanoti „Akacijų ordinais“, po koncerto vaišinami milžinišku gitaros formos tortu.
 
Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros vadovas už bardų judėjimo puoselėjimą apdovanojimus įteikė festivalio sumanytojui Algirdui Svidinskui, tradicijos tęsėjui ir prodiuseriui Virgiui Stakėnui ir pastarųjų festivalių globėjui Kauno rajono savivaldybės merui Valerijui Makūnui.
 
Gerų emocijų pasisėmę festivalio dalyviai skirstydamiesi iš jo jau svarstė – o ką gi Pušų amfiteatre bus galima išgirsti kitąmet? Prodiuseris V.Stakėnas pavardžių nemini, bet, sakosi žinąs, kad dainuos kitąmet ir 2012, ir dar kitais metais...
 
2010-ųjų bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalyviai

AKTORIŲ TRIO (K. Smoriginas – O. Ditkovskis – S. Bareikis)
ATVIRAS RATAS
Aidas GINIOTIS
Vytautas V. LANDSBERGIS
LAURA R.
Andrius MAMONTOVAS
Gytis PAŠKEVIČIUS
Edmundas SEILIUS ir Baltijos gitarų kvartetas
Virgis STAKĖNAS
Gediminas STORPIRŠTIS
Algirdas SVIDINSKAS
Laimis VILKONČIUS
Festivalių „Mažoji Akacija“ ir „Mūsų dienos – kaip šventė 2010",
skirto Vytautui Kernagiui atminti, laureatai:
AKUSTINIS FOTELIS
Andrė BRAZAUSKAITĖ
Tomas JOKUBAUSKAS ir grupė
Ieva LEBEDYTĖ
Asta LEKAITĖ
Juozapas LIAUGAUDAS