celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Festivalio istorija
2008 metų festivalis

Liepos 5 dieną Kulautuvos šile, Pušų amfiteatre, šurmuliavo jau aštuntasis dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“. Šį kartą renginio organizatoriai – Kauno rajono savivaldybė – pakvietė autorių ir bardų ne tik iš sostinių Kauno ir Vilniaus, bet ir iš Latvijos, Danijos, JAV.

Prieš pat renginio pradžią nušniokštęs lietus šventinės nuotaikos nesugadino. Žinanti, kur ir ko eina, publika, beje, gerokai gausesnė nei pernai, liūčiai pasibaigus suskleidė skėčius, išsinėrė iš neperšlampamų lietpalčių ir taisėsi ant atsineštų patiesaliukų ar tiesiai ant žolės. Toks neišrankus buvo ne tik jaunimas, bet ir senjorai, jauni tėvai su kelių mėnesių kūdikiais ir net šunimis.

Festivalio gobėjas Kauno rajono metas Valerijus Makūnas, pasveikinęs susirinkusiuosius, pažadėjo, kad festivalis ir ateityje bus nemokamas, nes šis renginys – tai atsvara masinei kultūrai, sugrąžinimas dainuojamosios poezijos iš kultūros užkulisių, šventė ne tik kurorto statuso siekiančio miestelio gyventojams, bet ir šio žanro gerbėjams iš įvairių šalies vietų.


„Akacijų alėja“ pelnė ne vien Kulautuvos, Kauno rajono žmonių simpatijas. Antrus metus rengiamame Europos Komisijos projekte „Patraukliausia Europos turizmo vietovė“, kuriame varžėsi 37 Lietuvos savivaldybės, festivalis „Akacijų alėja“ pateko į geriausiųjų projektų trejetuką ir rudenį bus pristatyta Prancūzijoje“, - džiaugėsi V. Makūnas.


Tradicinis festivalis šiemet sutvisko naujomis spalvomis. Baltų balandžių paleidimu pagerbtas dainuojamosios poezijos pradininko Vytauto Kernagio atminimas. Anapilin iškeliavusio dainininko šeimai skirtas „Akacijų alėjos“ ordinas, kurį V.Stakėnas įteikė Eglei Kernagytei.


Pirmą kartą netrumpoje festivalio istorijoje išleistas laikraštis „Akacijų alėja“.


Festivalį vedė Virgis Stakėnas.


2008 m. bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalyviai


Andrew JAMISON (DANIJA)

Ovidijus JUCYS
VIRGIS JUTAS
Andrius KULIKAUSKAS
Raimonda MASIULYTĖ
Ričardas MIKALAJŪNAS
Inga MILČIŪTĖ
Edvinas PETKEVIČIUS
Domantas RAZAUSKAS
Leonardas RINKEVIČIUS
Harald SIMANIS (LATVIJA)
Virginija SKEIRIENĖ
ŠAKIŲ GITARISTŲ KLUBAS
Vaidas ŠČESNAVIČIUS
TEATRIUKAS (AKTORIŲ TRUPĖ)
Pranas TRIJONIS
Vitas UNDERYS (JAV)