celebssexymovie
pornozavr
torrent
 2012 metų festivalis

...Vasara pasitaikė keista. Tiksliau, ji nenorėjo ateiti. O kai atėjo – užsvilino. Ir būtent liepos 7-ąją, kai Kulautuvoje vyko XII bardų festivalis AKACIJŲ ALĖJA.

NAUJOVĖS. Jos atsiranda kasmet greta tradicijų. Nūnai didžiausia naujiena – keičiama vieta. Senoji, šalia Kultūros centro trobelės, miela ir jauki, bet ankšta... Organizatoriai, pagaliau atplėšę paraudusias akis nuo rūpestėlių, pamatė, kad  erdvė su žiūrovais priešais sceną atkartota ne tik į šonus, jau sulendant į gilyn mišką, bet net ir už scenos nugaros... Kad žiūrovas nematė atlikėjo – faktas, bet kad girdėjo ne garsus, o atgarsius – nonsensas. Nuspręsta – keičiam. Tuo labiau kad visai šalia išpuoselėtas parkas (ačiū tetai Europai už dotacijas). Adresas nepasikeitė – persikelta į kitą Akacijų alėjos pusę – pusiaukelę link senelio Nemuno. Erdvės dabar pakaks ne tik ant žolės plačiai išsitiesti, bet ir krėslus, sūpynes pasistatyti, vaikams bėginėti. Žodžiu, laisvė ir demokratija. 

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius (vienas dainuojamosios poezijos žanro globėjų-vertintojų pačiame jo aušrymetyje prieš  4 dešimtmečius), įnešdamas scenon debiutuojančią festivalio vėliavą, tarsi ją ir pašventino. Dalyviai pasipuošė marškinėliais su išsiuvinėtais savo vardais.

STABDYS. Neatlaikęs kaitros „sudie“ pasakė elektros srovės generatorius. Įjungus didžiausią įmanomą greitį, surastas kitas. Prodiuseriui tai kainavo 500 naujų žilų plaukų barzdoje, sugriuvo garso bandymų grafikas ir koncertas vėlavo daigiau nei valandą. Bet žiūrovas nepriekaištavo, suprato...

MAŽOJI AKACIJA. Taip vadinosi pirmoji festivalio įžangos koncerto dalis. Čia pasirodė dainuojamosios poezijos viltys  – jaunieji, atrinkti 3 žymiausiuose šalies konkursuose. Visų pirma, šiemet iš regioninio į respublikinį išaugusio atrankos konkurso „Mažoji Akacija“ nugalėtojai – kauniečiai brolis ir sesuo Paulius ir Gabrielė PASTAUKOS,  Juozapo LIAUGAUDO ir Eglės GELAŽIŪTĖS duetas, talentinga solistė iš Švenčionėlių Karolina VINCIŪNAITĖ, Ieva KERZAITĖ ir Tomas ALEKSANDRAVIČIUS iš Raudondvario Kauno rajone bei vilniškis Ovidijus JUCYS. Iš respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso pakviestivilkaviškietė Justė KAZAKEVIČIŪTĖ ir Vilniaus JĖZUITŲ GIMNAZIJOS ANSAMBLIS, iš V. Kernagio konkurso „Mūsų dienos“ šiaulietė Gintarė JUKNAITĖ.

ŽMOGUS-ORKESTRAS. Naujiena irgi. Taip vadinosi antroji – pereigos koncerto dalis. Joje muzikavo bardų draugai, ne vokalistai, naudojantys naujausias madingas elektroninių kilpų („loops“) technologijas. Tai Leno LANDINI, lūpinis armonikierius, gerai žinomas savo šalyje Italijoje, grojęs San Remo festivalyje ir vilnietis pūtikas – multiinstrumentalistas, grupės „Saulės broliai“ lyderis Saulius PETREIKIS.

AKACIJOS IEŠKOJIMĄ – trečiąją dalį (didįjį koncertą) pradėjo dainuojantis bliuzo gitaristas, grupės „Blues Makers“ lyderis Virgis JUTAS (jau grojo „Akacijose...“ 2008 m). Dainuojantis filosofas-skeptikas, neseniai dar garsėjusios grupės „Gravel“ lyderis Tomas SINICKIS buvo sociališkai aštrus, taiklus ir sveikai nesukalbamas. 


Ką tik iš seniausio Europoje teatro Londone po Hamleto gastrolių grįžęs teatro ir kino aktorius, legendinio Jaunimo teatro dešimtuko narys, pirmasis Europoje legendinėje roko operoje sudainavęs Jėzų Kristų, Valstybinės premijos ir „Sidabrinės gervės“ laureatas Vidas PETKEVIČIUS (grojo „Akacijose...“ ir 2003 m) pavergė publika nuoširdžiu paprastumu ir...  poezijos skaitymu tarp autorinių baladžių. Publika ne tik klausė, bet pati ir pritarė rusų ir lietuvių romansams, atliekamiems Liubos NAZARENKO (grojo „Akacijose...“ ir 2005 m).  


Pieš lipant į sceną daugelio žinomų dainų autoriui ir atlikėjui, vienam iš šalies dainuojamosios poezijos signatarų Virgiui STAKĖNUI, pliūptelėjo lietus. Bet  publika nesinervino. Kam buvo pernelyg ilgu, jau buvo pakeliui namo. O pastebimai paliekninęs taliją, strybėliuotasis country-folk bardas šįkart debiutavo su... 2 lagaminais prie kojų, prifarširuotais visokiausių  elektronikos efektų. Pasak autoriaus, išsipildė jo daugelio metų svajonė turėti savo „orkestrą“... 


Tikrą monopoezijos+gitaros muzikos spektaklį su grimu, režisūra ir judesiu parodė nepaprastai stiprus „Akacijų...“ debiutantas Vidas BAREIKIS. Tarp Maskvos ir Vilniaus kursuojantis aktorius, režisierius, grupių „Stipriai kitaip“ bei „Suicide DJs“ įkūrėjas (jo vadovaujamas teatro judėjimas „No theatre“ įvertintas keturiais „Auksiniais scenos kryžiais“, pripažintas „Metų teatro reiškiniu“... Džiugu matyt ir šeimų tęstinumą – pernai čia grojo Jurga Šeduikytė..). Aktorius, režisierius, legendinis „keistuolis“ Andrius KANIAVA (sugrįžęs į „Akacijas...“  po 2002 m ), pratęsdamas teatro žmonių bardų scenoje tradicijas, neieškojo sau apšilimo – čiupo publiką už atlapų iškart ir nešėsi  aktualiais kasdienybė labirintais, išbalintais pilietinėmis nūdienos gyvenimo ironijos granulėmis. 


Desertui – MUSTARDS RETREAT.  Folkmuzikos generolų duetas iš Mičigano (JAV),  reprezentacinių užatlantės klubų senbuviai, jau daugel metų drauge muzikuojantys David TAMULEVICH ir Michael HOUGH, suderinę balsą, akustinę ir boso gitaras, mandoliną ar tiesiog dainuodami a capella, nešė muzikos bangomis nostalgiškai primenančiomis Simon & Garfunkel  ar juos girdėjusius ir įvertinusius legendinius Peter, Paul and Mary...  Jie buvo tikra folkmuzikos enciklopedija, klasika, deramai papuošusi „Akacijų..“ sceną. Neda  MALŪNAVIČIŪTĖ jau grojo čia fleita (nedainavo) 2005-aisiais. Olegas DITKOVSKIS grojo čia ir vienas, ir su „Aktorių trio“... O štai duetu jie pasirodė pirmąkart. Birštono džiazo festivalio laureatė, viena geriausių šalies vokalisčių ir aktorius, režisierius daugelio pamėgtų dainų autorius (pamenat „Aš mylėjau tave tau nežinant“  arba  „Riešutų  žydėjimą“?..). Buvo dėl ko išlaukti tas 7 koncerto valandas... 


LINKSMINKIMOS – ketvirtąją (Užbaigos) dalį į sceną kilo Kauno rajono choras BOŽOLĖ. Jie čia ne todėl, kad yra garsaus TV konkurso „Chorų karai“ nugalėtojai, netgi ne todėl, kad šeimininkai (Kulautuva gi Kauno rajone). 16 choristų – kaip vienas. Ir  pagaliau, kai jau gana vėlai – 2:30 (rekordas ?) užtraukė festivalio himną, visi  suprato, kad tikrai „Tą vakarą buvo Karalius atėjęs...“, ir abejingų nebeliko. Jų ir negalėjo būti, nes čia vėl žydėjo poezijos ir muzikos akacijos... 


Apie dovanas ir apdovanojimus. „Akacijų alėjos“ partneris VYTAUTO KERNAGIO FONDAS kuriamam bardų Muzikinės šlovės muziejui padovanojo unikalų bardų pionieriaus gaidų rankraštį. Kitas „Akacijų alėjos“ partneris – muzikos salonas TAMSTA – koncertinę „Washburn“ gitara apdovanojo jų manymu įdomiausią jaunąją bardę – raudondvarietę Ievą KERZAITĘ, respublikiniame moksleivių dainuojamosios poezijos konkurse specialia „Akacijų Žiedo“ nominacija įvertina šiaulietė Gintarė JUKNAITĖ. Kolega – naujasis gyvosios dainos festivalis Telšiuose „Aš toks vienas“ pakvietė į jaunųjų bardų kūrybinę stovyklą Karoliną VINCIŪNAITĘ iš Švenčionėlių.  


Ir dar. Festivalio įkarštyje, pačiame  jo apogėjuje organizatorių štabe gimė mergaitė... Jei ji pasirinktų menininko, artisto kelią,  pseudonimo / scenos vardo ieškoti nereikia... Jau turi – AKACIJA...