celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Apie dainuojamąją poeziją
Domantas Razauskas, dainų autorius ir atlikėjas, poetas
....Dainuojamoji  poezija... Neturiu nieko prieš patį pavadinimą, man tiesiog pačiame žanre per siaura, jaučiuosi tvankiai. Nuo tradicinių dainuojamosios poezijos atlikėjų, man rodos, skiriuosi tuo, kad daina man yra vientisas ir unikalus kūrinys, iš kurio negaliu lyg su replėmis ištraukti kažkokių eilučių ir jas skaityti. Lygiai taip pat nedrįsčiau imti gero poeto eilėraščio, lyg jis nebūtų pats sau pakankamas ir dar kažkaip jį tobulinti... daina gimsta kaip daina, ir man beveik visada būna aišku, kad jei galvoje ar erdvėje kažkas jau sukasi, vadinasi, tai bus daina.
plačiau
 
Vudro Vilsonas Gatris, amerikiečių folkdainų autorius ir atlikėjas
Tai kas gi tie šių dienų „trubadūrai“? Aš ne rašytojas. Aš tik menkas gitaristas, dėvintis savo vienintelę skrybėlę. Tačiau mane pasiutiškai pykina tos menkavertės dainiūkštės. Tokių dainų kūrėjai man primena varną, tupinčią ant tvoros ir kranksinčią apie laimingą nutikimą miniai nutukėlių, kurie ima ir nupjauna jai koją. Aš pripažįstu dainą, kurią gieda perekšlė, prakeikianti tave amžiams už tai, kad bandai kėsintis į jos vaikus.


plačiau
 
Vytautas Kernagis, dainuojamos poezijos atlikėjas ir autorius, režisierius, laidų vedėjas
1976 metai. Kauno profsąjungų kultūros rūmų salė sausakimša. Tarp eilių ir pasieniais stovi susigrūdę žmonės. Atidarytos galinės durys - taip pratęsiama auditorija. Karšta klausytojams, karšta dalyviams. Jau daugiau kaip keturias valandas vyksta koncertas. Skamba naujos, niekur negirdėtos dainos, atliekamos pritariant gitarai, kartais - smuikui, fleitai, fortepijonui. Jauni veidai salėj, jauni veidai scenoj. Kiekvieną atlikėją pasitinka ir palydi ovacijos.
plačiau
 
Giedrius Kuprevičius, kompozitorius ir kariljonierius
Redakcija gavo dviejų dainuojamosios poezijos atstovų laiškus. Vieno autorius – V. Kapsuko universiteto filologas Alfredas Kukaitis, kito — šiaulietis pedagogas Virgis Stakėnas. Jie abudu nemažai pasiekę dainuojamosios poezijos srityje. Nors... Alfredas nesutinka su tokiu žanro pavadinimu: „Terminas dainuojamoji poezija nėra tikslus, neapima ir neišskiria dainų autorių ir atlikėjų savitumų, o neretai ir klausytoją suklaidina. Juk dainuojamąją poezija atlieka ne dainininkas ir ne skaitovai...“ Tad koks gi tas bevardis žanras?
plačiau
 
Virgis Stakėnas, atlikėjas, prodiuseris, festivalio signataras
Dainuojamoji poezija Lietuvoje užgimė startuojant praėjusio amžiaus aštuntam dešimtmečiui šalia labai cenzūros prižiūrimos estrados. Atsirado jaunimo, kuris norėjo groti gitaromis, norėjo dainuoti ir taip išreikšti save, buvo imlūs Vakarų jaunimo judėjimo atgarsiams. Beveik visi šitie jaunieji nenuoramos gitaristai klausėsi tuomet nors ir slopinamos specialiais trukdžiais, bet per kažkokį stebuklą prieinamos vienintelės Vakarų stoties - „Liuksemburgo“ radijo, kiaurą parą transliavusio tuomet populiarią muziką.
plačiau
 
Laimis Vilkončius, kompozitorius
Ypač vertintinas žodis, kuris dainuojamas arba pasakojamas, o ne užrašomas. Toks žodis pats kvėpuoja... Populiariausi dainuojamosios poezijos muzikos instrumentai yra akustinė gitara ir fortepijonas, tačiau gana populiarūs ir nedideli kameriniai ansambliai. Dainuojamosios poezijos kūrinį paprastai atlieka pats autorius.  Dainuojamosios poezijos kūriniui visada itin didelę reikšmę turi tekstas, kartais jis net svarbesnis už muziką.
plačiau
 
Sigitas Geda, poetas
Ištakos... Užtektų priminti, kad XIX amžiaus didieji lietuvių poetai savo tekstus išdainuodavo. Ir A. Strazdas, ir A. Vienažindys, ir A. Baranauskas. Tai, regis, ėjo iš bažnytinės, lotyniškos, lenkiškos, lietuviškos tradicijos. Nereikėtų užmiršti, kad lietuviai, kaip ir didžiuma civilizuotų tautų, turėjo dar ir užstalės repertuarą. Dar vienas šaltinis - teatrai, cirkai, smuklės, kavinės bei restoranai... Būtų sunkoka, o gal net ir nereikalinga nustatyti, kada hipiška gatvės daina, užstalės motyvas pasikeitė ir kada aktorius, poetas ir gitaristas ėmėsi „rimtosios poezijos“...
plačiau
 
Edmundas Janušaitis, poetas

Vis dažniau „populiarioji“ muzika, kurią girdžiu per radiją ar televiziją, man primena kraujo ištroškusią erkę. Ji kandžioja kūną, geria kraują, užkrečia protą, bet nepasiekia širdies. Nenuostabu. Kas metai prarandu tai, ką turiu: svajones, linksmas istorijas, meilės ir liūdesio spalvas, galop save. Vaikystėje girdėjau, kad poezija stipresnė už ugnį, vandenį ir blogį. Keista, bet niekuomet nesusimąsčiau, kodėl? Gal, kad naktyje gyvena mėnulis, kad kalba popieriaus lakštas ant įšilusio stalo, kad už lango smuikuoja žiogas, kurio kaskart vis labiau pasiilgstu. Kodėl?

plačiau
 
Algirdas Svidinskas, etnokultūrininkas, festivalio signataras
Vis dažniau bandoma tiksliai apibrėžti šio žanro pavadinimą ir jo turinį. Dainuojamoji poezija - tai autorinis arba iš dalies autorinis žanras. Žanro atstovais laikomi daugelis žinomų atlikėjų, kurie dažniausiai reiškiasi ne tik dainuojamojoje poezijoje. Todėl kartais būna sunku nubrėžti žanro ribas.
plačiau