celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Naujienos
Jaunieji bardai lips į didžiąją „Akacijų alėjos“ sceną

Balandžio 21 d. konkursas „Mažoji akacija“ sukvietė gausų būrį bardų iš visos Lietuvos. Jie varžėsi dėl galimybės liepos 7 d. festivalio „Akacijų alėja“ įžangos koncerte pasirodyti tūkstančiams dainuojamosios poezijos gerbėjų.

„Mažoji akacija“ yra viena iš nedaugelio vietų, kur atsiveria galimybės. Jeigu pakliūsite į „Akacijų alėją“, grosite gyvai tūkstančiams žiūrovų – kur daugiau gali pasitaikyti tokia proga?“, – perduodamas vaizdo sveikinimą sakė Andrius Mamontovas.  

Prieš prasidedant konkursui, festivalio gimime ir augime dalyvaujantis „Akacijų alėjos“ prodiuseris Virgis Stakėnas atskleidė paslaptį, kad šiemet „Akacijų alėja“ vyks kitoje – daug erdvesnėje ir visiems patogesnėje – vietoje. „Nebijokite, iš Kulautuvos nesitrauksime, tačiau festivaliui atsivers nuostabios erdvės kitoje kelio pusėje. Galbūt šiemet sulauksime kokių 30 000 žiūrovų iš visos Lietuvos“, – sakė V. Stakėnas.


Dalyvavo ne tik moksleiviai

         

Konkurse „Mažoji akacija“ dalyvavo dainuojamosios poezijos autoriai ir atlikėjai, gyvenantys, dirbantys, besimokantys visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Švenčionėliuose ir kt. Konkurse visi atlikėjai ar grupės atliko po du geriausiai juos reprezentuojančius kūrinius.


Anot V. Stakėno, labai džiugu, kad konkursas plečiasi: jame dalyvauja visos Lietuvos bardai. Be to, čia mielai laukiami jaunieji bardai plačiąja prasme – visi, kam mielas dainuojamosios poezijos žanras. Šiųmečiame konkurse dalyvavo ne tik moksleiviai: su jais varžėsi ir seniai mokyklos suolą palikę dalyviai.  

 


Vertino kompetentinga komisija


Konkurso dalyviai rungėsi dėl laureatų ir diplomantų vardo bei siekė gauti papildomas nominacijas. Bardus vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos žanro signataras, bardų festivalio „Akacijų alėja“ prodiuseris Virgis STAKĖNAS, bardų festivalio „Akacijų alėja“ direktorius, VįĮ „Combo concert“ direktorius Arūnas EITUTIS, Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, konkurso „Mažoji Akacija“ kuratorė nuo 2007 m. Violeta KUTKIENĖ,  dainų autorius ir atlikėjas, dainuojamosios poezijos žanro signataras, muzikos kritikas Alfredas KUKAITIS, muzikos prodiuseris, dainų ir tekstų autorius bei atlikėjas, Kauno rajono choro „Božolė“ vadovas ir aranžuočių autorius Karolis ŠLIAŽAS, tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš“ direktorius, nacionalinio dainuojamosios  poezijos festivalio „Purpurinis vakaras” organizatorius, Vilniaus Mokytojų namų projektų vadovas Juozas ŽITKAUSKAS ir dainų autorius, atlikėjas, bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalyvis (2002, 2008), muzikos salono „Tamsta“ atstovas Ričardas MIKALAJŪNAS


Pelnė įvairias nominacijas

 

Susumavus komisijos narių balsus, konkurso „Mažoji akacija“ laureatais tapo Paulius ir Gabrielė Pastaukos bei Eglė Gelažiūtė ir Juozas Liaugaudas. Diplomantų vardas atiteko Karolinai Vinciūnaitei, prieš penkerius metus „Akacijų alėjoje“ jau dalyvavusiam Ovidijui Juciui, Agnei Lukošiūnaitei, Ievos Kerzaitės ir Tomo Aleksandravičiaus duetui. Geriausio autorinio kūrinio nominaciją pelnė pernai festivalyje dalyvavusi Ignė Markauskaitė, geriausiai žinomą Lietuvos dainuojamosios  poezijos kūrinį atliko Rasa Daveikytė, geriausio muzikinio sprendimo nominaciją pelnė muzikinių projektų grupė „Vitražai“, o „Akacijų bardu“ tapo Žilvinas Vingelis
   

 


Reikia gyventi šia muzika

 

     

Konkurso dalyvius vertinęs, o vėliau ir pats į sceną atlikti dainuojamosios poezijos kūrinių lipęs Alfredas Kukaitis teigė didelį dėmesį kreipiantis į sugebėjimą atskleisti žanro grynumą ir ištakas. „Reikia būti šioje muzikoje. Gyventi ja. Dainuojamoji poezija yra tai, ko draugų ratelyje nepakartosi. Nepašvilpausi. Ji – neapčiuopiama“, – sakė dainuojamosios poezijos žanro signataras, muzikos kritikas, dainų autorius ir atlikėjas A. Kukaitis. Jo nuomone, dalyvauti tokiuose konkursuose – labai didelis jaunų žmonių žingsnis. „Jeigu aš būčiau jų vietoje, taip pat dalyvaučiau. Galima pasitikrinti, išgirsti daug nuomonių“, – teigė A. Kukaitis.

 


Pirmą kartą tokio pobūdžio konkurso vertinimo komisijos nariu buvęs Karolis Šliažas sakė didžiausią dėmesį kreipęs į instrumentuotes, kūrinio atlikimą. „Manau, kad tokiam žanrui yra labai svarbus emocijos perteikiamas, charizma. Labai džiaugiuosi, kad mane pakvietė būti komisijos nariu. – teigė K. Šliažas. – Man tai – didelė garbė, įvertinimas ir patirtis“.


Dainavo su broliu


Laureate tapusi jau 19 metų dainuojanti Gabrielė Pastaukaitė scenoje pasirodė su savo broliu. „Kai būdama penkerių pradėjau dainuoti, brolis iš manęs labai šaipėsi. Vėliau ir jis pabandė – patiko. Duetas esame apie trejus metus ir jau tarsi sulipome. Be brolio būtų visai ne tas dainuoti “, – sakė Gabrielė, „Akacijų alėja“ apibūdinanti kaip be galo šviesų ir šiltą renginį.

Apie 20 kūrinių parašiusi „Mažosios akacijos“ diplomantė, iš Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos „Dainos studijos“ atvykusi Karolina Vinciūnaitė atskleidė, kad ją kurti įkvepia gamta, kurioje labai mėgstanti būti: „Gal dėl to dauguma mano dainų – apie mistines būtybes: jų žmogus nemato, bet jaučia“. Merginos teigimu, šiame konkurse dalyvauti nusprendusi todėl, kad jai – tai šansas aplinkiniams atskleisti, apie ką galvoja, garsiai reikšti savo nuomonę.


Į Kulautuvą sukvies jau dvyliktą kartą


Pasibaigus atrankos konkursui, iki paties festivalio lieka tik šiek tiek daugiau nei du mėnesiai. Šiemet ištroškusiems tiesos ir grožio Kulautuvos pušų panoramoje liepos 7 d. bardai savo sielą apnuogins jau dvyliktą kartą. Konkursą ir festivalį rengia Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyrius ir VšĮ „Combo concert“.