celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Naujienos
Įvardyti jaunieji bardai, kurie lips į jubiliejinės „Akacijų alėjos“ sceną


Gegužės 1 d. „Mažosios akacijos“ konkurse išrinkti tradicinio bardų festivalio „Akacijų alėja“ įžangos koncerto dalyviai. Į penkioliktą festivalį iš įvairių Lietuvos vietų į Kulautuvą atvyks trys konkurso laureatai ir du diplomantai.

 

„Noriu pasidžiaugti, kad nė vienas pasirodymas nebuvo sustabdytas. Džiugu, kad konkurse skambėjo daug pačių atlikėjų kūrybos. Man patiko muzikos plotis – muzikinis rūbas nebuvo skurdus. Girdėjau bliuzo, džiazo, net akustinio roko motyvų“, – po konkurso kalbėjo festivalio prodiuseris Virgis Stakėnas. Anot prodiuserio, nebuvo lengva nuspręsti, kas yra labiausiai vertas didžiosios scenos – konkursas vyko net keliais etapais, buvo labai stiprių dalyvių.

 

Konkursas „Mažoji akacija“ rengiamas siekiant skatinti kūrybinius polinkius ir gebėjimus, populiarinti dainuojamosios poezijos žanrą, ugdyti įvairiapusį išprusimą, patriotinius jausmus. Jame gali dalyvauti dainuojamosios poezijos autoriai ir / ar atlikėjai, ateiviai iš neprieštaraujančių žanrų. Konkurse nėra amžiaus ir geografijos cenzo, programa atliekama gimtąja kalba. Kūrybinio vieneto sudėtis / gausa scenoje nėra ribojama, bet prioritetai teikiami akompanuojantiems sau (ar kolegai) vienišiams.

 

 Į konkursą – iš visos Lietuvos

 

Restorane-klube „Combo“ susirinkusius dalyvius vertino komisija, kurios priešakyje – festivalio „Akacijų alėja“ prodiuseris Virgis Stakėnas. Balsus skyrė Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Violeta Kutkienė, pirmą kartą šio konkurso vertinimo komisijos kėdėje sėdėjusios festivalio direktorė Daina Urbaitienė ir festivalio atstovė spaudai Indrė Sekevičienė. Vertinti taip pat turėjęs festivalio draugas Vytauto Kernagio fondo įkūrėjas Vytautas Kernagis perdavė geriausius linkėjimus ir apgailestavo negalėjęs atvykti dėl ligos. 

 

Prieš paskelbiant laimėtojus, komisijos pirmininkas dalino patarimus, drąsino nelaimėjusiuosius dar labiau stengtis, toliau dirbti ir atvažiuoti atsiimti diplomų bei „bilietų“ į festivalio „Akacijų alėja“ sceną kitais metais.


Susumavus komisijos balus paaiškėjo, kad liepos 11 d. festivalio „Akacijų alėja“ įžangos koncerte pasirodys trys laureatai: Valda Ridikaitė iš Kupiškio, Viktorija Pranaitytė iš Panevėžio, Anna Palukord iš Vilniaus ir dvi diplomantės Emilija Bulotaitė iš Raudondvario bei Ieva Prūsaitė iš Kauno. Be laureatų ir diplomantų buvo paskelbtos ir dvi nominacijos. Vieną jų (už geriausiai atliktą žinomą dainuojamosios poezijos kūrinį) pelnė Monika Keblaitė  ir Vilmantas Pedišius iš Rumšiškių, o antrą (už įdomiausią autorinį kūrinį) – seserys kaunietės Jonė, Elena ir Gabrielė Dambrauskaitės

 

Scenoje – ir V. Kernagio konkurso laureatė


Jubiliejinio festivalio publika klausysis ne tik „Mažosios akacijos“ konkurso nugalėtojų, bet ir V. Kernagio VII konkurso „Mūsų dienos – kaip šventė“ laureatės Gabijos Petrauskaitės. Ji konkurse pelnė Bardo nominaciją. Mergina priklauso Šiaulių moksleivių namų gitarų studijai „Poco a poco“ (vad. Ramūnas Mikalauskas), jai konkurse pritarė šiaulietis Tomas Drąsutis iš Lieporių gimnazijos. 


 Pasibaigus atrankos konkursui „Mažoji akacija“, iki festivalio lieka du mėnesiai. Šiemet festivalis „Akacijų alėja“ dainuojamosios poezijos mylėtojų lauks liepos 11 d. Kulautuvos pušų amfiteatre. Festivalio rengėjai – Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo United Service“ – kaip ir kasmet žada didelę dozę pačių geriausių emocijų, gausybę naujovių ir atgaivą kiekvieno atvykusiojo sielai. Platesnė nuolat pildoma informacija skelbiama www.akacijualeja.lt ir festivalio FB profilyje https://www.facebook.com/AkacijuAleja.


Renginys N E M O K A M A S.