celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Naujienos
Atskleidė niekur neskelbtas „Akacijų alėjos“ staigmenas

Jau šį šeštadienį, liepos 13 d., vyksiantis tryliktas bardų festivalis „Akacijų alėja“ nestokos malonių staigmenų ir naujų tradicijų. Tai patvirtino festivalio organizatoriai, spaudos konferencijoje vardinę iki šiol neskelbtas įdomias „Akacijų alėjos“ detales – išleistas pirmasis „Po akacijos ženklu“ kompaktinis diskas, rengiamasi atidaryti muzikinės šlovės muziejų, festivalio draugu tampa žmonių su negalia dainuojamosios poezijos festivalis „Obelų žydėjimas“.


   „Kai prieš trylika metų pasėjome „Akacijų“ sėklą, vargu ar įsivaizdavome, kad šis projektas bus toks vaisingas. Šiandien drąsiai galime sakyti, kad šis festivalis tapo kultūriniu reiškiniu visos Lietuvos mastu“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Anot mero, džiugu, jog rašydami „Akacijų alėjos“ knygą, visa tai organizatoriai daro labai nuoširdžiai.
Kauno rajono savivaldybės merui V. Makūnui festivalio direktorius įteikia vardinius marškinėlius

Steigs muzikinės šlovės muziejų


Festivalio „krikštatėvis“, vienas iš trijų festivalio signatarų, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Ričardas Pudževelis atskleidė, kad kitais metais Kulautuvos bendruomenės centro ir Turizmo ir informacijos centro filialo pastate fiziškai bus atidaromas „Akacijų alėjos“ muzikinės šlovės muziejus (šiuo metu eksponatai yra kaupiami, tačiau juos išvysti galima tik festivalio metu). „Per trylika metų visko susikaupė tiek daug, kad norisi tai parodyti visuomenei“, – sakė R. Pudževelis. Praėjusiais metais gimusį bardų festivalio „Akacijų alėja“ muzikinės šlovės muziejų, kurio pirmuoju eksponatu tapo Vytauto Kernagio rankraščio „Rugpjūčio žemuogės“, šiemet papildys net trijų atlikėjų asmeniniai daiktai.

 Juos  dovanoja jubiliatai (60-metį jau atšventę ar dar švęsiantys atlikėjai), kurių pavardės arba sceninis vardas prasideda S raide. Tai – Kostas Smoriginas, Virgis Stakėnas ir Vytautas Babravičius-Simas. Nuo pat mažumės labai mėgęs žvejoti K. Smoriginas nusprendė „Akacijų alėjos“ muziejui padovanoti prieš dešimt metų iš Japonijos parsivežtą spiningą, V. Stakėnas paties atlikėjo rankomis siuvinėtą beisbolo kepuraitę ir panaudotų gitaros stygų rinkinį, o V. Babravičius-Simas – lūpinę armonikėlę ir 1991–92 m. Vilniuje pagamintus, ribotu kelių šimtų egzempliorių tiražu išspausdintus lipdukus su atlikėjo logotipu.   
 

                                                                                                    Muzikinės šlovės muziejaus eksponatai


Nauja kompaktinių diskų serija


  Festivalio „Akacijų alėja“ direktorius Arūnas Eitutis vardijo festivalio tradicijas, kurias kiekvienais metais papildo naujos. Tai – akacijos medelio laistymas, bendros festivalio dalyvių nuotraukos darymas, leidžiamas festivalio laikraštis, numeruotas ordinas, kurį gauna festivalio dalyviai, kaldinama festivalio moneta, žalioji „Akacijų alėjos“ gitara, vėliava, „Mažosios akacijos“ konkursas, kurio laureatai – jaunieji bardai – lipa į festivalio sceną. „Viena iš šių metų naujovių – maldelė, kuri bus kalbama prie akacijos medelio. Kita staigmena – kasmet bus leidžiamas vieno atlikėjo kompaktinis diskas“, – pasakojo A. Eitutis. Naujos kompaktinių diskų serijos „Po akacijos ženklu“ pirmas albumas – Virgio Stakėno „Folkabilly. Koncertas“. Jis unikalus ir tuo, kad jame įrašyti ne tik kūriniai, bet ir muzikanto širdies dūžiai. 

Naujos kompaktinių diskų serijos „Po akacijos ženklu“ pirmas albumas – Virgio Stakėno „Folkabilly. Koncertas“

Draugaus su „Obelų žydėjimu“


 Kita šiųmečio festivalio naujovė – „Akacijų alėjos“ draugu tampa žmonių su negalia dainuojamosios poezijos festivalis „Obelų žydėjimas“. Kupiškio socialinės globos namų direktorius Dainius Bardauskas pasidžiaugė, kad „Akacijų alėja“ juos pastebėjo ir pakvietė draugauti. „Labai didelė garbė ir atsakomybė, kad tokie grandai, kaip „Akacijų alėja“, pasirinko mus“, – sakė D. Bardauskas. Anot jo, šiuos festivalius vienija žiedai: obelys žydi, akacijos – taip pat. „Džiugu, kad dar maži mūsų žiedai įsilies į akacijų žiedyną“, – teigė D. Bardauskas.  

Kupiškio socialinės globos namų direktorius Dainius Bardauskas pasidžiaugė, kad „Akacijų alėja“ juos pastebėjo ir pakvietė draugauti
 
Kvies aukoti bažnyčių atstatymui


Festivalio organizatoriai pristatė ir būsimą „Akacijų alėjos“ laikraštį, kuris bus platinamas „Akacijų alėjos“ metu. Laikraštyje skaitytojas ras nuoširdžius atlikėjų atsakymus į festivalio rengėjų klausimus, įdomią informaciją apie Kauno rajono kultūros padangę, naująjį kompaktinį diską ir t. t.  „Laikraščio kaina bus neribojama. Visa sumokėta suma atiteks sudegintų Kulautuvos ir Paštuvos bažnyčios atstatymo fondui. Be to, laikraštyje bus skelbiami ir paramos sąskaitų numeriai, taigi kilnūs žmonės galės pervesti norimą sumą“, – pasakojo festivalio prodiuseris Virgis Stakėnas. Anot jo, festivalis „Akacijų alėja“ yra neabejingas skaudiems nūdienos įvykiams, o dainuojamosios poezijos žanras atveria ir suartina žmonių sielas, tad, tikimasi, kad festivalio lankytojai prisidės prie bažnyčių atstatymo.

Liepos 13 d. Kulautuvoje vyksiančio festivalio „Akacijų alėja“ auditorija išvys, klausysis ir džiaugsis K. Smorigino, V. Stakėno, V. Babravičiaus-Simo, E. Sašenko, svečių iš Pitsburgo (JAV) Mikey DeLuca ir Iggy, G. Arbačiausko, M. Palubenkos, S. Jačėno, „Thundertale“, A. Zaliekos-Zalos, šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkursų laureatų dainomis. Festivalio pradžia – 17 val.

Bardų festivalį „Akacijų alėja“ organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Combo concert“. Renginys  n e m o k a m a s.