celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Naujienos
„Akacijų alėjos“ scenoje – solidūs vardai ir netikėti posūkiai

Liepos 11 d. Kulautuvos pušyne 15 kartą skambės bardų festivalio „Akacijų alėja“ himnas. Festivalis turi savo ženklą, vėliavą, simbolį, gitarą, muziejų, maldą, tradicijas. Gali didžiuotis plačiu ir visomis prasmėmis giliu bei apgalvotu savo dalyviu ratu. 

123 – tiek viso per 15 metų meistrų klasės dalyvių. 138 – tiek nuo 2006 m. dalyviams įteikta „Akacijų“ ordinų (000 – V. Kernagis (2008); 001 – A. Svidinskas). Ką kalba šie skaičiai, dalyvių pavardės? Tai, kad festivalis yra subrendęs, turintis savo tradicijas, tačiau tuo pačiu žvelgiantis plačiai – kad ir žiūrovui, ir atlikėjui būtų įdomu. „Kasmet sukama galva, kad Kulautuvos amfiteatre būtų šilta, nuoširdu, įsimintina, netikėta – daug kas čia debiutuoja ir tik vėliau skleidžia sparnus kituose vandenyse. Kad ir šiemet – į sceną pirmą kartą lips „DAINOS TEATRAS pagal Vidą Bareikį“ – tas pats, bet jau kitoks legendinis „Dainos  teatras“. Ir mes jį pristatysime pirmieji. Arba prisiminkime R. Kazlo pasirodymą. Jo vaidmuo kitame amplua „Akacijose“ tiesiog sužavėjo publiką. Dabar ir kituose festivaliuose jį galime išvysti“, – sako festivalio signataras ir krikštatėvis, prodiuseris Virgis Stakėnas.    

Per penkiolika metų „Akacijų alėjoje“ dalyvavo net aštuoni Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai (rašytojas Juozas Erlickas, aktorius Vladas Bagdonas, aktorius Kostas Smoriginas, poetas Aidas Marčėnas, rašytojas Kęstutis Navakas, muzikantas, dainininkas Vytautas Kernagis, dainininkė Veronika Povilionienė, aktorius Rolandas Kazlas); Auksinio scenos kryžiaus laureatai: Vytautas V. Landsbergis, Aidas Giniotis, Rolandas Kazlas, „Keistuolių teatras“, Ainis Storpirštis, Vidas Bareikis. Į festivalį atvyko svečiai iš Vokietijos, JAV, Meksikos, Danijos, Italijos, Rusijos, Airijos, Latvijos, J. Karalystės. Buvo įdomu išgirsti poetus Antaną A. Jonyną, Aidą Marčėną, Gintarą Patacką, Kęstutį Navaką, Edmundą Janušaitį, Domantą Razauską; aktorius: Vladą Bagdoną, Kostą Smoriginą, Olegą Ditkovskį, Saulių Bareikį, „Aktorių trio“, Vidą Petkevičių, Andrių Kaniavą, Aidą Giniotį, Sigutį Jačėną, Rolandą Kazlą, Giedrių Arbačiauską, Ainį Storpirštį, Gediminą Storpirštį, Vidą Bareikį, Henriką Savicką, Jokūbą Bareikį. Gera pristatyti ir prisiminti dainuojamosios poezijos žanro pionierius, kurių gretose – Vytautas Kernagis, Vytautas „Simas“ Babravičius, Laimis Vilkončius, Alfredas Kukaitis, Romas Gižys, Olegas Zacharenkovas, Virgis Stakėnas...

Per penkiolika metų į sceną lipo ne tik atlikėjai vienišiai, bet ir šeimos: tėvas ir sūnus Saulius ir Jokūbas Bareikiai, Gediminas ir Ainis Storpirščiai; vyras ir žmona Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius.                                   

Šiais metais jubiliejinėje scenoje – net trys Nacionalinės premijos laureatai, du muzikos apdovanojimų M.A.M.A. laureatai, trys teatrai. Žiūrovams sielą ir širdį atvers Alina ORLOVA, Vladas BAGDONAS, Vaidas BAUMILA, DAINOS TEATRAS pagal Vidą Bareikį, Juozas ERLICKAS, Virgis STAKĖNAS, Edgaras LUBYS, VERONIKA (Povilionienė), Laura R. ir CHAMELEONAS, JAMA ir V., Anna Polukord, Ieva Prūsaitė, Viktorija Pranaitytė, Gabija Petrauskaitė, Emilė Bulotaitė. Daugiau informacijos festivalio interneto svetainėje www.akacijualeja.lt. Festivalio rengėjai – Kauno rajono savivaldybė ir UAB „Combo United Service“. Primename, kad festivalis – nemokamas.