celebssexymovie
pornozavr
torrent
 Akacijų alėja » Naujienos
„Akacijų alėjos“ gerbėjams – ypatingos dalyvių dovanos

Iki šiol neatskleistas liepos 13 d. Kulautuvoje vyksiančio trylikto bardų festivalio „Akacijų alėja“ dalyvių sąrašas intriguoja nekantraujančius dainuojamosios poezijos gerbėjus. Iki renginio likus dviems savaitėms organizatoriai nusprendė atversti kortas – pasakyti, kurie Lietuvos publikai gerai pažįstami atlikėjai, svečiai iš užsienio (beje, jie festivaliui rengia specialų malonų siurprizą) ir neseniai į sceną žengę jaunieji bardai šiais metais džiugins „Akacijų alėjos“ lankytojus.


Kaip ir kasmet 17 val. festivalį pradės šalies jaunimo dainuojamosios poezijos konkursų laureatai. Šių metų konkurse „Mažoji akacija“ laimė nusišypsojo grupei „Ora“, Matui Kauniečiui ir Dangirui Petraičiui, Miglei Rauluševičiūtei ir Gediminui Ivaškevičiui (beje, „Akacijų alėjos“ festivalyje Miglės pavardė jau bus kita – ji jau bus ištekėjusi už savo dueto partnerio Gedimino) bei respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso laureatams – merginų trio „Baltos varnos“.


Trys S, trys jubiliatai

Festivalio „Akacijų alėja“ organizatoriai neseniai atskleidė tris tradicinės dalies – Didžiojo koncerto – dalyvius. Įdomu tai, kad jie –  trys jubiliatai (60-metį jau atšventę ar dar švęsiantys atlikėjai), kurių pavardės arba sceninis vardas prasideda S raide. Tai – žinomas, puikus teatro ir kino aktorius, režisierius, bardų ikona Kostas SMORIGINAS, dainų autorius ir atlikėjas, vienas iš Lietuvos dainuojamosios poezijos signatarų Virgis STAKĖNAS ir po ilgesnės pertraukos į sceną grįžtantis kantri muzikos Lietuvoje pradininkas, dainininkas, kompozitorius, poetas, legendinis Vytautas BABRAVIČIUS-SIMAS. Šie žinomi meistrai ne tik lips į sceną, bet ir dovanos ilgai ir atsakingai rinktus daiktus praėjusiais metais gimusiam bardų festivalio „Akacijų alėja“ muzikinės šlovės muziejui.
Nuo jaunų kūrėjų iki visiems žinomų meistrų


Festivalio gerbėjams savo širdis atvers ir dainininkė, 2011 m. Eurovizijos dainų konkurso Lietuvos atstovė, įvairių projektų dalyvė ir kūrėja Evelina SAŠENKO, aktorius, filmų garsintojas, žinomas televizijos personažas, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius ARBAČIAUSKAS, jaunas kūrėjas, subtiliai derinantis akustinį ir elektroninį skambesius bei išskirtinį vokalą, M.A.M.A. ir T.Ė.T.Ė. apdovanojimų laureatas Markas PALUBENKA, aktorius, režisierius, vienas iš „Keistuolių teatro“ įkūrėjų, garsusis „Kalėdų Senelis“, dainų autorius ir atlikėjas Sigutis JAČĖNAS, akustiškai muzikuojantis, patriotinių dainų atlikėjas, sunkiojo metalo kolektyvas THUNDERTALE, gerai  žinomas viduriniosios kartos bardas, grupės „Arbata“ lyderis Andrius ZALIESKA-ZALA.


Specialiai festivaliui – unikalus albumas

Anot „Akacijų alėjos“ prodiuserio Virgio Stakėno, festivalis nėra tarptautinis, tačiau vienas kitas svečias „iš kitur“ gali būt pagardas festivalio programoje. „Tai – kaip razina pyrage. Žinoma, svarbu išsaugoti žanro idėją, kad žiūrovas suprastų tekstą. Būtinai“, – sakė V. Stakėnas.


Taigi šiais metais „Akacijų“ auditorija išvys, klausysis ir džiaugsis svečiais iš plieno miestu vadinamo Pitsburgo (JAV) – Mikey DeLuca ir Iggy. Svečiais vadinti šį duetą gal nėra labai tikslu, nes sceninį vardą Iggy pasirinkęs atlikėjas Amerikoje gyvena 20 metų, bet gimė Lietuvoje.


„Iš bičiulių daug girdėjau apie „Akacijų alėją“, o 2010 m. viešėjau kaip žiūrovas. Bendravau su muzikantais, suradau bendrų muzikinio pakalbio temų ir su Andriumi Mamontovu. Valingai-nevalingai gimė mintis kada nors pačiam užlipti į sceną. Atrodo, šiemet sumanymas pagaliau pildosi...“ – sakė muzikantas-miltinstrumentalistas, muzikos įrašų prodiuseris ir atlikėjas Iggy.


Specialiai „Akacijų alėjos“ festivaliui Mikey DeLuca ir Iggy išleidžia unikalų, riboto tiražo (tik 150 egz.) albumą. Kiekvienas kompaktinis diskas bus numeruotas ir papuoštas atlikėjų autografais. Ši žinia ir išskirtinis dėmesys festivaliui bei jo publikai maloniai nustebino „Akacijų alėjos“ organizatorius.


Primename, kad jau pernai persikėlus į platesnę erdvę arčiau Nemuno,  šiemet visus susirinkusius pasitiks patobulinta vietos infrastruktūra: parke įrengti šviestuvai, atlikėjų ir jų gerbėjų džiaugsmui bus pastatyta daug didesnė, efektinga, moderni scena. Be to, bus pasirūpinta, kad į priekį išneštos garso kolonėlės sukurtų akustinį komfortą, meno pasiekiamumą net toliausiuose pušų amfiteatro taškuose, visiems leistų kuo puikiausiai suprasti dainų tekstus. 

Bardų festivalį „Akacijų alėja“ organizuoja Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Combo concert“. Renginys  n e m o k a m a s.